BEATPAZARI GENEL

40 derece ateşle konser verdi!

İlhan İrem, nadir olarak verdiği her biri değişik konseptlerdeki konserlerinden biri ile 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nde Bostancı Gösteri Merkezi’nde sevenleriyle buluştu.

[dropcap]İ[/dropcap]STANBUL / Tüm biletllerin günler öncesinden tükendiği konserde her yaştan izleyici sanatçıya coşkuyla eşlik etti. İlhan İrem, konserinde klasik şarkılarının yanısıra son dönem şarkılarını da seslendirdi. Bazı şarkılarda balerin Alım Tatar sanatçıya eşlik ederken “Hu” ve “Yılan Isırığı” isimli son şarkılarda sahnede iki semazen yer aldı. İzdiham nedeniyle ek koltuklar konan konserde dörtbin kişilik bir koro eşliğinde şarkılarını söyleyen İlhan İrem, ülkenin gündemine dair sözleriyle de dikkat çekti.

“Son Selam” isimli şarkıyla başlayan konser, sanatçının “Yazık Oldu Yarınlara”, “Konuşamıyorum”, “Olanlar Olmuş”, “İşte Hayat”, “Sürgün Gibi Masallarda”, “Anlasana” gibi hitleriyle devam etti.

İlhan İrem, “Yazık Oldu Yarınlara” şarkısını seslendirdikten sonra; “Bizim yarınlarımıza yazık olmayacak, çünkü biz soyguncusunun peşine takılmış bir karanlığın parçası değiliz” deyince tüm salondan coşkulu alkışlar yükseldi. “Güzele olan inancımız ve yolculuğumuz hiç bitmeyecek” diyen sanatçı, “her şeyimizi kaybedebiliriz, işimizi, arkadaşımızı, sevgimizi, aşkımızı, hayatımızı hatta. Ama insanın utanma duygusunu kaybetmesi sözün bittiği yerdir” dedi.

Kadınlar Günü dolayısıyla teması masumiyet beyazı üzerine kurulmuş konserde, sahnedeki melek heykelleri ve dev led ekrandaki görüntüler dikkat çekti. Şiiri Nazım Hikmet’e ait olan “Hoş Geldin Kadınım” isimli şarkısını tüm kadınlara ithaf eden sanatçı, şarkıdan sonra yaptığı konuşmada; “Bir kadını sevmek hayatı sevmektir. Hayatın şifresini sevmektir” dedi. “Kainatın en özgür ruhları kadınlardır ve erkekler sevgi adına sizi köleleştiriyor. Arzu etmediğiniz hiçbir şeyi yapmayın, çünkü siz varsanız hayat var diyen sanatçı seyircilerden büyük alkış aldı.
İlhan İrem,“Dua” isimli şarkısını da Askerde, sokaklarda, Gezi’de öldürülen canların analarına ithaf etti.

Kırk derece ateşe rağmen, İstanbul’dan, Türkiye’nin değişik illerinden ve yurtdışından konsere gelen izleyicilerine olan saygısı nedeniyle konserini iptal etmediğini belirten İlhan İrem, konser boyunca sergilediği yüksek performansıyla ayakta alkışlandı.

İlhan İrem “Yılan Isırığı” şarkısıyla “Aşık Ruhlar” dediği sevenlerine veda ederek “Sen hiç sensiz kalmadın ki” adını verdiği konserini bitirdi.

İşte, konserden çok özel fotoğraflar…