Cuma , 24 Kasım 2017
Anasayfa » BEATPAZARI » Sosyal medyanın #vicdan birliği!

Sosyal medyanın #vicdan birliği!

Başrollerini Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe gibi sevilen oyuncuların paylaştığı Vicdan dizisinin 7. bölümünde hiçbir “son” ibaresi verilmeden finale giderek, yayından kaldırılması dizinin izleyicilerini çok kızdırdı..

Mahir Bora KAYIHAN / @mahirbora

Yayınlandığı günden beri sürekli olarak yayın saati ve günü değiştirilen Vicdan dizisi sessiz sedasız bir şekilde ekranlara veda etti. “7. bölümün sonu” ibareli finali dizinin takipçileri final olarak kabul etmedikleri için özellikle tiwetter ve facebook gibi çok ses getiren sosyal paylaşım mecralarında dizilerinin devam etmesi adına kampanyalar başlattılar. #vicdan hastag’i ile bir anda 10 binlerce insana ulaşan ve hızla yayılan “dizimiz bitmesin, yayından kaldırılmasın” temalı tweet’ler sanatçılar ve medyadan da destek görünce, sesleri daha da güçlendi.

Dizinin yayınlandığı Kanal D ve dizinin yapım şirketinden bu kampanyalara karşı bir açıklama gelmezken, kampanyayı başlatan izleyiciler protestolarını Kanal D’yi izlemeyerek göstermeye başladı. “#bugecedekanaldizlemiyoruz, #vicdan’sız @kanalD istemiyoruz” gibi sloganlar ile devam eden bağımsız protestolar hız kesmeden büyüyor.

Her gece sözleşerek saat 22.00’a kadar #vicdan hastag’ini trend topic yaparak seslerini tüm sosyal medya kullanıcılarına ulaştıran izleyiciler, kanalın yeni yayınlanacak olan dizileri Küçük Ağa ve Zeytin Tepesi’ni de izlemeyeceklerini belirterek kanalın dikkati çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Sosyal medyanın bir kez daha gücünü kanıtladığı protestolara Kanal D ve yapım ekibinden gelecek olan cevap merakla bekleniyor.

Bir yorum

  1. #bugecedeKanalDizlemiyoruz gerçekten..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir