YENİLER

Eve Coy – Tim’le Bir Gün

Eve Coy - Tim'le Bir Gün

Tim hiç yerinde durmuyor ve bol bol ilgi istiyor. Büyüdüğünde muhteşem işler başaracak. Biliyorum, çünkü ben onun annesiyim.

Hayal gücünün tüm zenginliğiyle küçük bir “anne”, bakımı biraz zahmetli olan Tim’le güç de olsa baş ediyor. Tim tüm haylazlıklarına rağmen, aslında potansiyel sahibi bir yetişkin. Bir astronot ya da çikolatacı olabilir, ama asıl görevi hepsinden daha önemli…

Eve Coy, Edinburgh Üniversitesi Animasyon bölümünde aldığı eğitimin ardından Aardman Animation’da çalışmaya başladı. Bristol’da yaşadığı dönem boyunca kızını bir teknenin içerisinde sergilenen birbirinden harika çocuk kitaplarına ev sahipliği yapan şehir kütüphanesine götürdü. Kızıyla birlikte bu teknenin devamlı yolcusu olan Coy’un resimli kitaplara duyduğu ilgi de giderek arttı. Tim’le Bir Gün, Cambridge School of Art’ta illüstrasyon alanında master çalışmalarını tamamlayan yazarın ilk resimli kitabıdır.

Eve Coy – Tim’le Bir Gün
Çevirmen: Genç Osman Yavaş
Final Kültür Sanat / Aralık 2017 – 32 Sayfa

Basın Bülteni

Bu hesap; yayınevleri, pr şirketleri ve tüzel kişiler tarafından basılı, görsel ve internet medyası tarafından kullanılması amacı ile yollanan ve editörlerimizin gerekli düzenlemeler sonrasında yayına aldığı haberlerin ortak hesabıdır.

Yorum Ekle

Yorum Yazmak İçin Tıklayın