BEATPAZARI GENEL

Facebook’ta tehlike çanları çalıyor! Hesabınızı korumaya alın!

 

Dünya genelinde bir gün içerisinde en çok ziyaret edilen sosyal medya sitesi olan Facebook‘ta güvenlik açığı tespit edilmesi site çalışanlarını şoke etti.

[dropcap]F[/dropcap]acebook’un başı hacker’lar ile dertte. Güvenlik araştırmacıları, sosyal medya devi Facebook’ta ciddi bir açık tespit etti. İddiaya göre, ünlü korsan birliği Devcore’dan Orange Tsai takma isimli hacker Facebook’a ait sunuculara bir arka kapı yerleştirdi. Bu script temelli kötü niyetli yazılımın, tam anlamıyla başarılı olup olmadığı bilinmese de, Facebook sunucularında çok ciddi bir güvenlik açığının olduğu belirtiliyor.

Eğer saldırı başarılı olduysa Orange Tsai, sosyal medya devi çalışanlarının e-posta hesaplarına, kişisel verilerine kolayca sızmış hatta Facebook’un sanal toplantılarına bile katılıp, bilgi edinip, fikir belirtmiş olabilir. Korsanların Facebook kullanıcılarının bilgilerine ulaşıp ulaşmadığı henüz bilinmiyor. ntv‘nin haberine göre siber güvenlik uzmanları Facebook kullanıcılarına şifrelerini değiştirme çağrısında bulundu.

Koyu Laci

Türkiye'nin en yeni erkek sitesi!

Yorum Ekle

Yorum Yazmak İçin Tıklayın