Pazartesi , 11 Aralık 2017
Anasayfa » GÖRSEL » FOTO » Kütük Kesme Türkiye Şampiyonası

Kütük Kesme Türkiye Şampiyonası

Antalya Migros Alışveriş Merkezi, yine Antalya’da ilk kez ve sıra dışı bir etkinliğe daha imza attı. Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından ilgi ile izlenen “Kütük Kesme Yarışması”; motorlu testere ve güç ürünleri markası STIHL’in Türkiye Distribütörü SADAL A.Ş. organizasyonu ile Antalya’da ilk kez, 08 ve 09 Haziran 2013 tarihlerinde Antalya Migros Alışveriş Merkezi’nde düzenlendi. 

Dünyada 1985 yılından beri 38 ülkenin katılımıyla, her yıl yapılan STIHL TIMBERSPORTS kütük kesme yarışmasına Türk takımı ilk kez geçtiğimiz sene katıldı. İlk yıl olmasına karşın “Türk Aslanları” pek çok ülkeyi geride bırakarak, Ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. Dünya’nın birçok ülkesinde yapılan ve genel olarak “Ormancıların Yarışı” olarak bilinen organizasyon, Antalya Migros Alışveriş Merkezi’nin Otoparkında özel olarak kurulan sahnede 08 ve 09 Haziran 2013 tarihlerinde saat 19:00 ‘da gerçekleştirildi.

Ayrıca 01 – 09 Haziran 2013 tarihleri arasında, etkinlik ile ilgili çarpıcı resimlerin bulunduğu Resim Sergisi ile sembolik olarak cam kaidenin içinde sunum amacıyla yer alan kütük ve testereler merkez içerisinde çeşitli noktalarda sergilendi ve ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekti.  Alışveriş Merkezi’nde, Dünyada 20 milyonun üzerinde takipçisi olan STIHL TIMBERSPORTS kütük kesme Çaylaklar ve Ustalar kategorisindeki Türkiye elemeleri için gerçekleştirilen yarışmaların yanı sıra İngiltere ve Avrupa Şampiyonu Spike Milton’ın özel şovu, DJ ve animasyon gösterileri gibi heyecan verici muhteşem görüntüler yer aldı.

Güç, hız ve yeteneğin temsil edildiği, uluslararası STIHL Timbersports kütük kesme yarışmasında kullanılan kütükler, Hollanda’dan getirilmiş olup,  yurtdışında özel yetiştirilen ağaçlardan elde edilen kütüklerden kullanılmıştır.

Kaynak: Ece

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir