Perşembe , 23 Kasım 2017
Anasayfa » BEATPAZARI » Artık ehliyet almak çok kolay!

Artık ehliyet almak çok kolay!

Artık ehliyet almak çok daha kolay en azında sınav tarihlerini bekleme derdi de bitmiş oldu. İnternette sürücü kursu arayanlar bir çok yeniliği de öğrenmiş oldu. Artık senede 6 kez yapılan Merkezi Ehliyet Sınav tarihlerini beklemeye gerek yok.

Her ayın 10. gününe kadar kayıt olan adaylar teorik eğitimleri tamamlandıktan sonra e-sınav randevusu alarak sınava girebilirler. Üstelik sınav sonucunuz, sınavdan çıktığınız an elinizde.

E-sınavlar şimdilik Ankara, Eskişehir ve İzmit şehrinde yapılıyor, ama kayıt için oralara gitmenize gerek yok. Kursumuza kayıt yaptırarak sadece sınav için örneğin İzmit’e gidiyorsunuz. Sınavı geçtiğiniz takdirde ise gene kursumuzun bağlı olduğu ilçede (Kadıköy) en yakın direksiyon sınavına girebilirsiniz.

Sınavlar hafta içi 18:00 ve 19:00 saatlerinde hafta sonları 10:00 – 11:30 – 13:00 – 14:30 – 16:00 – 17:30 saatlerinde yapılmakta ve 45 dk. sürmektedir.

Sınav randevunuzu bir aksilik olması durumunda en az 3 gün öncesinden değiştirebilirsiniz. Sınav randevusu alıp girmezseniz 1 hakkınızı kaybetmiş olursunuz. Toplamda 4 sınav hakkınız var.

Sınavda başarılı olabilmeniz için sorulacak 50 sorudan en az 35 tanesini doğru cevaplamanız gerekiyor. Sınavdan kaldığınız takdirde en erken 15 gün sonrasına tekrar randevu alabiliyorsunuz. D

Daha ayrıntılı bilgi almak için caddeehliyet.com sürücü kursumuz ya da internet sitemizden bilgi alabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir