Perşembe , 23 Kasım 2017
Anasayfa » YAZARLAR » Adile Demirci » Asya’nın dönüşü: Aşk İz Bırakır

Asya’nın dönüşü: Aşk İz Bırakır

90’ların en güzel bayan seslerinden Asya nihayet geri döndü. Hem de yorumunda hiçbir değişik olmadan. Üstelik kendi besteleriyle.

Bir dönemin en popüler birkaç isminden biriydi o. Nilüfer’in vokalisti olarak duyurmuştu ismini. Öyle kalmadı ama. Çıkardığı albümlerle, içten yorumlarıyla anılarımıza eşlik etti söylediği şarkılar.

90’ların en naif isimlerinden biriydi ayrıca. Çok sık programlara katılmaz, kliplerinde hep çekingen ve üzgün kızı oynardı. Unutulmaz balatlar söyledi. Pişmanım, Neyleyim, Beni Aldattın, Olmadı Yar bunlardan sadece birkaçı.

Ve uzun bir süre sonra yeni şarkılarla geri döndü Asya. Geçmişte o kadar çok dinlediğim biriydi ki Asya; bu albümü biraz fazla özlemle dinledim. Tahmin edeceğiniz gibi, yine derin hüzün ve aşk şarkıları bekleyerek dinledim. Aradığımı da kısmen buldum diyebilirim. Neden kısmen? Bana kalsa; bütün şarkıların ritminin yavaş olmasını isterdim. Ama o kadar özlemişim ki, hareketli şarkılarını da sevdim. Sanırım bu müthiş sesi özlemişim ben şarkılardan daha çok.

Albümün açılış şarkısı İki Yol, hareketli bir şarkı biliyorsunuz. Fakat öncelikle harika slowları övmek isterim. İlki bir Leman Sam klasiği olan Anladım. İkincisi de Asya’nın yeni bestesi olan Birtanem.

Asya’nın bestesi demişken; albümde yer alan şarkıların 5 tanesinde söz yazarı ve besteci olarak imzasını atmış. Umarım bundan sonra da devam eder bu çalışmalar. Bu kadar güzel sesli bir sanatçının söz yazıp beste yapması işini taçlandırmasıdır bence. Böyle işte… Ben sevdim bu albümü, umarım siz de seversiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir