Perşembe , 23 Kasım 2017
Anasayfa » BEATPAZARI » Dubai’ye nasıl gidilir? Nerede kalınır?

Dubai’ye nasıl gidilir? Nerede kalınır?

Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten biri olan Dubai, lüksü ve keyfi bir arada sunuyor. Çöl ortasında inşa edilen bu ülkenin bir tarafında safari yapılırken diğer tarafında ise uzun sahillerin keyfine varılabiliyor. Yurt içi ve yurt dışı 125 bin otele rezervasyonu gerçekleştiren Gezonline, sıcaklar nedeniyle sezon kapanmadan Mayıs ayında Dubai’nin keyfini sürmeye davet ediyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gözde şehri olan Dubai, dünyanın dört bir yanından çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en ihtişamlı şehirlerinden biri olan Dubai; muhteşem kumsalları ve denizi, zengin mimariye sahip binaları, lüks alışveriş merkezleri, caddeleri ve eğlence merkezleriyle herkesi hayran bırakıyor. Gezmeye doyamayacağınız Dubai’de; su sporları, balon turları, çöl safarisi, yat turları gibi birçok farklı aktivite yapmak da mümkün.

Modern ve etkileyici yapılara sahip binalarıyla ismini duyuran Dubai, dünyanın ilk yedi yıldızlı oteli Burj el Arab’a ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü modern yapılarıyla Dubai’nin en eski yerleşim yeri olan ve rüzgar kuleleriyle ön plana çıkan Bastakiya Bölgesi, geleneksel olarak uzun zamandan beri Fas tacirlerini bu bölgede bulunduruyor. Dubai’nin halen ayakta olan en eski binası El Fahidi Hisarı ise görülmesi gereken yapılar arasında yer alıyor. Bununla birlikte şehrin modern kısmında yer alan dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa’da turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Şehrin binalarının yanında Basra Körfezi’ne kıyısı olan uzun sahiliyle de dikkat çekiyor. Basra Körfezi’nde yer alan ve uzaydan görülebilen dünyanın en büyük yapay takımadalarından oluşan Palmiye Adaları da Dubai’de görülmesi gereken yerler arasında.

Pek çok ‘En’e sahip olan Dubai, aynı zamanda dünyanın en büyük alışveriş merkezi unvanıyla anılan Dubai Mall’u bünyesinde bulunduruyor. Dubai Mall, olimpik ebatlardaki buz pateniyle çölün ortasında geçici bir süreliğine de olsa kışı yaşatıyor. Dubai Mall’u diğer alışveriş merkezlerinden ayıran en önemli özelliği ise, içinde 33 bin canlıyı barındırdığı dev akvaryuma sahip olması. Guinness Rekorlar Kitabı’na giren dev akvaryumda ziyaretçiler akvaryumdaki köpek balıkları ve binbir çeşit balıkları izleyerek yemek yiyebiliyor. Dünyaca ünlü markalarını bünyesinde bulunduran ve birçok özelliğe sahip Dubai Mall, aynı zamanda dünyanın en yüksek fıskiyesi olan Dubai Fountain’a da ev sahipliği yapıyor.

Özellikle çölde apayrı bir keyif yaşatan safari turları turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Safari turu sonunda çölün ortasında çadırların kurulduğu meydanda yemek yeniyor ve yerel kadınların yaptığı el kınalarıyla kadın turistler kendilerini süslüyor.

İster Şehir Otellerinde İster Dünyanın En Lüks Otellerinde Konaklayın
Dubai’de gezeceğiniz yerler kadar konaklayacağınız yerler de önemli. Modern ve etkileyici yapılara sahip binalarıyla ismini duyuran Dubai, dünyanın en lüks otellerine ev sahipliği yapıyor. Bünyesinde yer alan yurt içi ve yurt dışı 125 bin farklı otel ile hizmet veren Gezonline, konaklamada lüksü tercih edenlere farklı otel alternatifleri sunarken, şehrin içinde, yalın ve doğal atmosferi tercih edenlere ise şehir otellerini tavsiye ediyor.

Farklı tarzlara ve farklı bütçelere uygun oteli bulmayı kolaylaştıran Gezonline ile çöl ortasında farklı bir tatil deneyimi gerçekleştirmek istiyorsanız www.gezonline.com web sitesinden yerinizi online olarak ayırtın. Gezonline’a özel otel fiyatlarıyla dünya şehirlerini ziyaret etmek için geç kalmayın.

Kaynak: Aristo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir