Çarşamba , 13 Aralık 2017
Anasayfa » GÖRSEL » FOTO » Gökyüzünden bir melek düştü!

Gökyüzünden bir melek düştü!

Sun Yuan ve Peng Yu, heykel yaparken insan dokuları kullanmaları ve hiper-realizm akımına dahil, çok gerçekçi çalışmalarıyla tanınıyor. Çiftin son çalışması olan gök yüzünden düşmüş melek de ikilinin başarısına başarı kattığı kadar, ünlerine de ün katacağa benziyor.

 

Enstalasyon sanatında isimlerini sıkça duyduğumuz çiftin son çalışması olan gökten düşmüş melek de çiftin en ses getiren çalışmalarından biri oldu bile. Zira heykelin kendisini görenler kadar, sosyal medyada fotoğraflarını görenler bile heykelin gerçekçiliği karşısında şaşkınlığa uğruyorlar.

Melek isimli heykelin yapımında silika, elyaf, paslanmaz çelik ve tel örgü kullanılmış. Yaşlı bir kadını melek olarak yansıttıkları heykelde dikkat çeken detaylardan biri de kanatlarının tüysüz, yüzündeki ifadenin de uyku ve ölümü çağrıştırıyor olması.

İkilinin websitesinde Melek isimli bu eser ile ilgili yayınladıkları açıklama ise aslında tüm merak edilenleri ortaya koyar cinsten; doğaüstü ve dünyevi olanın arasındaki gerginliği ve geçişin altını çizmek. (Radikal)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir