Perşembe , 23 Kasım 2017
Anasayfa » YAZARLAR » Adile Demirci » Sertab Erener: Ben öyle birini sevdim ki…

Sertab Erener: Ben öyle birini sevdim ki…

En güzel seslerden biri nefis bir şarkıyla yine bizi mest etmeye başladı. Sertab Erener’den bahsediyorum tabi ki. İyileşiyorum’dan sonra aynı güzellikte bir şarkı bulur mu diye merak ederken çıkardığı single ile en güzel cevabı verdi.

Şarkının adı; Ben Öyle Birini Sevdim Ki. Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait ve yavaş ritmli bir şarkı. Ruhunuzu acıtan bir yorum ve içten gerçekçi sözlerle sizi biraz üzecek, bunu net söyleyebilirim. Zaten son dönemde Sertab’ın birçok şarkısında bunu yaşıyoruz. Özellikle son albümdeki İyileşiyorum’u dinlerken bunu derinden hissetmiştik.

Diğer taraftan son dönem Sertab şarkılarındaki feminen hava bu şarkıda da var. Benim için hoş bir durum bu; şarkıyı dinler dinlemez benimsememi sağlıyor. Ama beyler ne hisseder dinlerken bilemem. Aslında erkeklerin de burcuna göre değişiyor. Muhtemelen balık, akrep ve yengeç erkekleri sevecek…

Bir Single’dan daha bahsetmek istiyorum. Ravi İncigöz ve Mustafa Ceceli ortak çalışması olarak çıktı. Ravi İncigöz’ü Yorgun Gemi isimli şarkısından hatırlayabilirsiniz. Onu ilk kez dinleyenler ses rengini Mustafa Ceceli’ye benzetecek. Tabi ki arada farklılıklar var ama yine de aynı tarzda olduklarını söyleyebilirim. Gelelim şarkıya… Şarkının adı; Şeker. Aslında bu isimden hareketli bir şarkı zannedebilirsiniz ama tam tersi yavaş ve dinlerken hoşunuza gidebilecek yapıda. Mustafa Ceceli el vermiş diye en azından şans vermenizi tavsiye ediyorum. Keyifli dinlemeler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir