Perşembe , 23 Kasım 2017
Anasayfa » YAZARLAR » Eylül Yağmur Saraçoğlu » Tecavüze uğradım!

Tecavüze uğradım!

Hani her şey çok güzel olacak diye bir yalan var ya; ben artık o yalana inanmıyorum. Şimdi anlatacaklarımı saklama taraftarı idim; ancak bencillik ettiğimi farkettim. Çünkü bu sadece benim değil bütün insanlığın meselesi…

Kolay bir yazı olmayacak benim için; yaşayan bilir ya yaşadıklarım hiç kolay değil. Aslında bir taraftanda artık hiç bir şey umrumda değil. Kim hangi gözle bakacaksa baksın. Kim nerede ne konuşacaksa konuşsun. Merak ediyorum ben hayatım boyunca seks işçiliğide yapmadım; bakalım şimdi ne bahane bulacaklar trans tecavüzünü aklamak için. Neyse zaten elalem ne der korkusuyla gelmedi mi korktuğumuz herşey başımıza?

09 Mayıs 2015, Cumartesi saat 23:00 sıralarında dernekle ilgili bir görüşmeden evime dönerken eski iş yerinden tanıdığım biri ve ilk kez o akşam gördüğüm biri ile birlikte bana tecavüz etmeye çalıştı. Daha önce hiç tanımadığım o kişi arabası ile önümü kesip beni aracına bindirdi. Ve önceden planlandığı belli ki beni biraz ileride ki boş bir araziye götürdü ve bana orada tecavüz etti. Sonra daha önce eski iş yerimden tanıdığım o kişi geldi. Bir süre onada direndim. Fazla sarhoş olacaktı ki direndiğim için amacına ulaşamadı. Beni orada araçtan indirip uzaklaştılar. Bir süre orada öylece oturdum. Ne hissettiğimi, canımın nasıl yandığını tarif etmem imkansız. Dünyanın bütün ağırlığı benim üzerimdeydi sanki. Biraz daha bıraksam kendimi o koyu karanlık koparacaktı beni hayattan. Sonra biraz kendimi toparlayıp kalktım. Bir kaç adımla olay yerinden biraz uzaklaşabildim ve tekrar oturdurup polisi aradım.

O gece, o bitmeyen gece. Ben hala o geceyi yaşıyorum. Kendimi neden toparlanmak zorunda hissedeyim ki? Hayatın acı gerçekliği değil mi bu? Toparlansam daha mı güzel olacak sanki herşey? Her acı o gece orada bitti mi? Bitmedi. Bitmeyecek. Eğer transeksüelsem bu ülkede daha çok şey var sırada. Yaşama dair en ufak bir isteğim kalmadı. Bazen zorluyorum kendimi gülmeye. İşte o zaman daha çok yanıyor insanın canı. Gece diyorum gece… Korkmuyorum artık… İçimde ölesi bir yangın var. Mutlu olmak denen o şeyi kaybettim ben artık.

Şimdi 16 Eylül’de ilk duruşması var bu olayın. Tecavüz duruşmaları katil ile öldürülenin birlikte katıldığı duruşmalardır. Yalan değil şimdi kim iddia edebilir ki yaşadığımı. Yaşamak değil bu, hayat değil. Biliyorum beni kimse anlamayacak. Benimdi yanan can. Olay evimin çok yakınlarında olmasına rağmen ben hala anneme bile söyleyemedim. Nasıl söylenir ki? Tecavüze uğranyanlar banada öğretir misiniz nasıl silinir o geceden kalanlar? İnancım yok ama yinede çok isterim böyle bir olayı kimse yaşamasın artık. Kimsenin hayatta iken çalınmasın yaşama hevesi. Çünkü gerçekten zoraki yaşamak çok zor!

3 Yorumlar

  1. adi şerefsizler boşver abla hepsi piç amk

  2. selamlar. sen yalnız degilsin bunu bil ve verecegin mücadele onların bir başkasına da aynı acıları yaşatmasına engel olacak..
    benzer bir olayı yaşadım bende sesim çıkmadı ve tekrarlandı defalarca

  3. Yaşadığın olaya çok üzüldüm. Ben de aynı acıyı yaşamış biri olarak bunu burada paylaştığın için ne kadar cesur olduğunu söylemek istiyorum. Hep tecavüze uğrayanların sustuğu bir dünyada birinin konuştuğunu görmek umut verici. Böyle bir olaydan sonra iyileşmek ve yeniden hayata tutunmak uzun ve zorlu bir yol. Daha bu yolun başında bile olsam yardım aldıkça iyiye gittiğimi gördüğümden iyileşmek için umut var diyebilirim.Keşke o geceden kalanları silmenin kısa bir yolunu bilsem ama sana tek tavsiyem psiklolojik destek alman çünkü bu tek başına atlatılabilecek bir şey değil. Zamanla güvendiğin yakınlarına anlatmaya başlayacaksın ve ne kadar zor olduğunu bilerek söylüyorum ki iyiye gideceksin. Mahkeme zamanı umarım yakınların destek olur çünkü buna gerçekten ihtiyacın olacak.Umarım adalet yerini bulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir