BEATPAZARI GENEL LİSTELER

Homojen bir dosya: Dünyada ve Türkiye’de #çocuk olmak!

İlk sayısından beri yakından takip ettiğimiz LGBTİ kültür sanat ve yaşam dergisi Homojen 4. sayısına ulaştı. 23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde çıkan dergi merkezine çocuğu alarak adeta özel bir sayı yayınladı. Ülkemizde çocuk adına konuşulmayan ne varsa mercek altına alan dergi ekibi, özellikle hasır altı edilen konulara ağırlık vermiş.

[dropcap]H[/dropcap]omojen E-dergi, yayın hayatına başladığı ilk günden beri LGBTİ bireylere seslenen, ama bu seslenişi özellikle “homojen” bir üslupla yaparak tüm dergi okuyucularını hedefleyen başarılı bir dergi. Ayı Sözlük yazarlarının hayata geçirdiği dergi, LGBTİ temalı dergi açığını da oldukça kaliteli bir şekilde dolduruyor.

2-3 aylık periyotlarla yayın hayatını sürdüren dergi internet ortamından ücretsiz bir şekilde okunabildiği için internet dergiciliğinin de ülkemiz adına önemli bir yapı taşı.

Çocuk konusunun işlendiği dosyada; çocuk hakları, sınav stresi, çocuk işçiler, çocuk esirgeme kurumlarında yetişen çocuklar, çocuk gelinler, teknolojinin çocuklar üzerindeki etkisi, eşcinsel çiftlerin evlat edinmesi, Türk sinemasında çocuk, savaş ve çocuk gibi konuların yanı sıra Yuva adlı belgesel filmi ile dikkat çeken Ebubekir Çetinkaya ve Uçurtmayı Vurmasınlar filminin çocuk karakteri Barış yani Ozan Bilen ile yapılmış röportajlar da var.

Çocuk konusu haricinde de birçok özel konu ve konuğu sayfalarında ağırlayan Homojen E-dergiyi para vererek bayiden aldığınız dergilerden hiçbir kalite farkı olmadan internetten okuyabilirsiniz.

KoyuLaci olarak ekibe başarılar diliyoruz…

HOMOJENOkumak İçin Tıklayın!
İndirmek İçin Tıklayın!