Çarşamba , 13 Aralık 2017
Anasayfa » YAZARLAR » Eylül Yağmur Saraçoğlu

Eylül Yağmur Saraçoğlu

Aralık, 2015

 • 9 Aralık

  Yine ben!

  Uzun zaman sonra yine ben! Evet uzun zamandır yaşadığım bazı sorunlar sebebi ile yazamıyordum. Artık her şey yoluna girmese de ben eskilerin etkisinden kurtulma çabasıyla şu an iyiyim. Yazmaya devam dedim.

Ağustos, 2015

 • 7 Ağustos

  Tecavüze uğradım!

  Hani her şey çok güzel olacak diye bir yalan var ya; ben artık o yalana inanmıyorum. Şimdi anlatacaklarımı saklama taraftarı idim; ancak bencillik ettiğimi farkettim. Çünkü bu sadece benim değil bütün insanlığın meselesi…

 • 4 Ağustos

  Sosyalist siyasetçi korkmaz…

  Bu yazıyı yazmak için günlerdir düşünüyorum. Konuyu en iyi şekilde kaleme almak için önce kendi beynimde, kurmaya hazırlandığım cümleleri eleştiriyorum. İnce eleyip sık dokuyorum galiba bu sefer biraz. Çünkü önemli ve konuşulması gerekipte konuşulmayan konulardan birtanesi bu. Neyse yine fazla uzatmadan konuya gireyim.

Temmuz, 2015

 • 22 Temmuz

  Suruç’ta kalan hayaller

  Ne kadar zor böyle zamanlarda yazmak. Harfler düğümleniyor birbirine, kelimeler görevini yitiriyor. Ama görüyorum ki yazmalıyım, yazmalıyız… Çünkü yaşananlar gösteriyor kii hala konuşulması gereken çok şey var. Aslında olayın başından beri susuyorum. Çünkü bazen sessizce dinlemek, izlemek, neler olduğunu anlamak için, daha sağlıklı tespitler için daha uygun oluyor. Bilirsiniz işte büyük resmi görmek meselesi… Yinede ben resmin neresinden baktıysam en ...

 • 14 Temmuz

  Merhabalar…

  Bütün evrende ortak olarak kullanılabilen bir selamlaşma ile girmek istedim konuya. Hem anlamı da güzel bir kelimedir bu. Benden sana zarar gelmez demektir. Neyse zaten bir çoğumuz biliyoruzdur ya da ben öyle ümit ediyorum.