BEATPAZARI GENEL

Kadınları saçınızla etkileyin

Erkeklerin son zamanlarda saç ekimine ilgi duyması, kadınları kozmetik ve estetikte geride bırakıyor.

İSYANBUL / Günümüzde erkeklerin dış görünümüne önem vermesiyle karşı karşıya olduğumuz bir döneme girdiğimizi ifade eden Este Medica Saç Ekimi Koordinatörleri Sercan Ayar ile Duygu Koşan erkeklerin saç ekimine olan taleplerine değiniyor.
Eskiden kadınların güzelliklerine düşkün olduklarını belirten Saç Ekimi Koordinatörü Duygu Koşan, son yıllarda erkeklerin kadınlara göre dış görünüşe daha fazla önem verdiklerini ve aslında kadınlardan daha çok kendilerine baktıklarını belirtiyor. Dış görünüşün en büyük etkeni olan saçların erkeklerde daha çok ilgi uyandırdığını ifade eden Koşan, “gelişen teknolojiyle saçlarda yaratılan mucizevi sonuçları erkekler daha fazla yakından takip ediyor. Saç ekiminde son 3 yılda talepler arttı ve artmaya da devam ediyor. Şöyle bir gerçekle karşı karşıyayız; erkekler saçlarına bayanlardan daha fazla dikkat etmesinin sebeplerinden biri de daha genç görünmek. Saç ekimi yaptırdıklarında psikolojik anlamda kendilerine olan güvenlerini tekrardan kazanıyorlar” diyor.

Kadınların kendilerini genç göstermek ya da etkileyici görünmek için daha fazla alternatifi olduğunu fakat erkeklerde bu seçeneklerin kısıtlı olduğunun altını çizen Koşan, erkeklerin saç ekimi ile kendilerini yenilediklerini belirtiyor.
Saç ekimi yöntemi tamamlandıktan sonra kişinin aslında kendini de tamamladığını ifade eden Este Medica Saç Ekimi Koordinatörü Sercan Ayar, erkeklerin hayatında saçların büyük önem taşıdığını vurguluyor. Yaş ilerledikçe ya da genç yaşta dökülen saçların kişiyi psikolojik olarak çökerttiğinin altını çizen Ayar, saç ekiminin bu esnada devreye girdiğini ve kişiyi yeniden hayata bağladığını belirtiyor.

Ayar “Erkeklerin her ne kadar dış görünüş olarak vücut ön plandaymış gibi görünse de erkeklerin en hassas oldukları konu kesinlikle saçlarıdır. Saç ekimi yaptıran hastalarımızın çoğu saç ekimi yaptırdıktan sonra kendilerini daha iyi hissediyor ve özgüvenleri artıyor. Kadınların, saçı fazla olan erkeklere daha çok ilgi duyduğunu düşünen erkekler, saç ekimi yaptırdıktan sonra asosyallikten kurtuluyor ve yeni saçlarına kavuşmasıyla sosyal ortamlara girebiliyor. Saç ekimi sonrası erkeklerin kendine olan güven duygusunu yeniden kazanmasıyla kişilerle rahatça iletişim kurabiliyor”
Saç ekiminin aslında sadece dış görünüş olmadığını kişiyi psikolojik açıdan her anlamda mutlu ettiğinin altını çizen Saç Ekimi Koordinatörü Sercan Ayar “Erkeklerin Dünyasında artık Saç ekimi kesinlikle bir devrimdir” dedi.

Kaynak: Elisma