BEATPAZARI

Kılsız bir hayat için!

İstenmeyen tüylerden kurtulmada en etkili yöntem olan lazer epilasyon gün geçtikçe sadece kadınlar için değil, erkekler için de başvurulacak ilk çare olmaya başladı.

Estetik International Sağlık Grubu, lazer epilasyon ile erkeklerin korkulu rüyası olan kıllara çözüm oluyor. Erkeklerin özellikle sırt ve ense bölgesindeki kıllardan şikâyetçi olduğunu vurgulayan Estetik International Sağlık Grubu’nun kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu. Epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahip. Çünkü soğutma sistemli lazer tekniği ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşüyor. Bu işlemler sonucunda tüylerine veda etmek isteyen erkekler bu operasyonu daha çok yaptırıyorlar” dedi.

İstenmeyen tüylere veda

Lazer epilasyonda en iyi sonucun açık renk ten ve koyu renk tüyden elde edildiğini söyleyen Estetik International Sağlık Grubu’nun kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Erkeklerin kıl yapısı kadınlara göre daha farklı. Kıl kökleri daha koyu renkli olduğu için lazer epilasyona daha uygun. Seans sayısı, uygulama yapılan vücut bölgesi, cilt rengi, kıl rengi, kılın inceliği, kalınlığı ve hormonal faktörlere göre değişse de ortalama 5 ila 8 seans arasında. Erkeklerde ise rahatlıkla 4-5 seansta memnun edici sonuç alabiliyoruz” diye konuştu.

Lazer epilasyon için doğru zaman kış

Lazer epilasyon öncesi ve sonrasında solaryum ve güneşten kaçınılması gerektiğini belirten Estetik International Sağlık Grubu’nun kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Kış ayları lazer epilasyon için en doğru zamandır. Çünkü kış aylarında cildin güneş ışığına maruz kalmaması ve kapalı kıyafetler giyilmesi nedeniyle tüylerin rahatlıkla uzatılabilmesi işlemlerden daha iyi sonuç alınmasını sağlıyor” dedi.

Kaynak: Sente Creative