GENEL GÜNDEM

ON8’in genç kitaplığına 2017’den kalanlar!

on8

Çağdaş gençlik edebiyatının ülkemizdeki öncü markası ON8, 2017’deki kitap seçimleriyle yine dikkatleri topladı. 15 yaş üstü edebiyatseverlerin ilgiyle takip ettiği ON8, edebiyatımızın özgün yazarlarıyla birlikte dünyadan yeni iki yazarı ilk kez okurla buluşturdu.

  • Ödüllü öykücü Neslihan Önderoğlu, hayata tutunmaya çalışan bir ailenin dramını, kentsel dönüşüm ekseninde kaleme aldığı çarpıcı romanı Ay Dolandı ile çok konuşuldu.
  • 2017 Dağlarca Şiir Ödülü’ne değer görülen şair, yazar Çiğdem Sezer, yeni romanı Saklı Bahar’da, farklı yollardan gelip yaşamları kesişen dört gencin hikâyesini anlattı.
  • Avustralyalı ödüllü yazar Karen Foxlee, Gece Mavisi Elbise adlı çarpıcı romanında, babasıyla karavanda yaşayan bir genç kızın gizemlerle sarmalanan yalnızlığına odaklandı.
  • Alman yazar Susan Kreller, Karda Birdoksan adlı romanında yaşıtlarından “farklı” bir delikanlının ilk aşk acısını anlatırken, okuru göçmen bir ailenin ürkek yaşamına konuk etti.
Etiketler

Basın Bülteni

Bu hesap; yayınevleri, pr şirketleri ve tüzel kişiler tarafından basılı, görsel ve internet medyası tarafından kullanılması amacı ile yollanan ve editörlerimizin gerekli düzenlemeler sonrasında yayına aldığı haberlerin ortak hesabıdır.

Yorum Ekle

Yorum Yazmak İçin Tıklayın